JÄSENHUONE|Työhuone

Pirkka MTB

 

 

12. PIRKKA MTB 1.10.2017 TULOKSET

   
 Miehet 30 km  
1Vili ArvonenProMTB/Medilaser MTB team1:13:23
2Kari SihvolaMielakka MTB1:13:40
3Harri HottiLrPy1:19:10
4Juho SihvolaAGCO Power MT1:20:01
5Mikko KoivulaKorsKa1:21:47
6Samuli LaulumaaPyöräRinki1:25:46
7Timo AaltoMielakka MTB1:27:10
8Kai PasonenNokia1:27:11
9Ville Lehtinen 1:27:24
10Andre FabicPoTa1:28:19
11Mikko KivikariKankaanpää1:28:20
12Janne OhvoFinnfalz-Rush Racing Team1:28:53
13Timo HaavistoWanhanliitonmihet1:29:12
14Tomi OjalaTampere1:30:21
15Erno SyvälahtiHappyOrNolt1:32:10
16Sauli NiemeläPKK1:32:12
17Arto KainulainenKuoPys1:32:22
18Matti SaariIkaalinen1:35:47
19Pasi VoutilainenSääksin Kramppi, Lempäälä1:41:34
20Teemu LatvioHyvinkää1:43:18
21Pasi AholaMaastooonpolje.fi1:44:05
22Tero NopanenTampere1:44:18
23Krister SällinenLempääälä1:45:22
24Jussi PeltonenKonePyörä RacingTeam1:47:01
25Petri TuominenTVC1:47:09
26Ari NotkoTampere1:47:10
27Jyri Tiihonen 1:47:11
28Jarmo LajunenTampere1:51:15
29Timo LamminenNanhian Tunkit1:51:26
30Jani JämsäMikkeli1:51:44
31Pasi NiinikoskiNikinmäki MTB1:55:40
32Niilo MehtolaNikinmäki MTB1:55:40
33Teemu LampilaProMTB/Medilaser MTB team1:58:23
34Marko KurppaCCG1:59:21
35Tomi Yli-AnttilaPori2:05:01
36Jere HäkkinenTPP2:05:11
37Tomi MäkeläTeam Huolto, Tampere2:08:30
38Jukka LeppänenPori2:30:20
39Jussi LehtiniemiPori2:32:10
    
 Naiset 30 km  
1Mira Korell-SipponenCC Ilves1:28:00
2Ella KorhonenBetonireider1:43:00
3Laura NotkoYlöjärvi1:56:36
4Marja LampilaProMTB/Medilaser MTB team1:58:23
5Maarit SutinenLeppävirta2:06:22
6Amra TopicTampere2:08:30
    
 M16 30 km  
1Emil MattilaPPP-971:18:49
2Patrik ArolaPorvoon Akilles1:25:55
3Lasse MikkolaCCH1:37:06
4Tomas-Casimir NiemiTampereen Yritys1:37:06
5Mico TuominenTVC1:47:02
6Johannes AlarotuTeisko Triatlon1:55:58
    
 N10 10 km  
1Elisa KapanenPyörä-Pojat2:54:51
    
 M10 10 km  
1Veli LampilaProMTB/Medilaser MTB team0:56:30
2Sebastian KuusistoPoTa1:02:22
3Arttu SkogsterKorsKa1:16:30
4Lenni VäänänenPKK1:17:23
5Veikka IivonenPoTa1:20:19
6Visa LampilaProMTB/Medilaser MTB team1:23:55
7Jaakko PeltonenKonePyörä RacingTeam1:27:50
8Roope TurunenMielakka MTB1:28:10
9Jasu KahelinJyväskylä1:30:11
10Gristofer KuusistoPoTa1:55:20
11Sulo LaapasProMTB/Medilaser MTB team1:55:22
12Anton OvaskainenLempääälä2:20:21
    
 M12 10  km  
1Eetu SkogsterKorsKa1:04:25
2Janne KahelinJyväskylä1:20:44
3Leo FabigPoTa1:32:10
    
 N14 10 km  
1Ilona LampilaProMTB/Medilaser MTB team1:23:57
    
 M14 10 km  
1Oskari HeinikainenLaPy0:50:29
2Niko AholaMaastoonpolje.fi1:02:23
3Bruno CapitenTampereen Yritys1:02:25
    
 Miehet 60 km  
1Valtteri RepoTeam Bike Hotel Concept2:19:28
2Jarkko NiemiGIF/Chebici2:28:30
3Sauli PihamaaTeam Lapierre/LaPy2:32:01
4Iiro SairanenImatran Urheilijat2:37:05
5Antti-Ville KoivistoKuoPS2:37:54
6Veikko LaitlaRideep Seinäjoki2:39:59
7Marco-Tapio NiemiTampereen Yritys2:40:18
8Ismo SaarinenProMTB/Medilaser MTB Team2:41:36
9Pekka VesanenKouvola2:41:57
10Mikko VainioRideep Seinäjoki2:42:23
11Miikka OsmoManyone2:42:59
12Antoni KumpulainenPPP-97 / Larunpyörä2:46:12
13Kai KinnunenPKK2:49:17
14Jukka SalonenPKK2:49:18
15Toni SiiriläRideep Seinäjoki2:50:20
16Jorma AlinPKK2:52:58
17Niko HerittyValkeakoski2:54:51
18Lassi-Pekka LaitinenLaPy3:03:45
19Matti TakamaaTeam Backland3:05:38
20Mika PeltonenRideep Seinäjoki3:15:15
21Vesa KeltinkangasRideep Seinäjoki3:18:02
22Sami HyytinenMuurame3:18:52
23Vesa VarisAlvajärven Ryhti3:20:05
24Konsta TikkaKauttua3:20:51
25Timo ViitasaloIK-323:25:30
26Tommi RättöVuoreksen Veto3:31:05
27Sami PaajanenKorsKa3:32:25
28Jussi LahtiTeam Ruisuli Travels3:34:37
29Jesse VähäsantanenTampere3:39:44
30Johannes PaarvalaPanibirra Cycling Club, Helsinki3:47:01
31Heikki SuontaustaAGCO Power MT4:18:11
 Jouko JärvinenAGCO Power MTDNS
 Rasmus LaitalaPJJ/KorsKaDNS
 Jesper LindahlPorvoon Akilles/PjjTeamDNS
 Kauri LindströmMaastoonpolje.fiDNF
    
 Naiset 60 km  
1Sini AlusniemiJyps/Croc Sports2:32:02
2Pauliina OksanenVaasa3:05:50
3Maria MikkonenJyPs3:19:52
 Pauliina LiuhalaNokian UrheilijatDNS
    
 N40 60 km  
1Jonna EevaTampere3:39:56
 Niina VoutilainenLeppävirtaDNF
    
 M18 60 km  
1Jaakko SillankorvaKorsKa2:32:00
2Liinus JernFinnfalz-Rush Racing Team2:46:10
3Tomi NykänenLammi2:51:02
4Kasperi KansikasKouvolan Pyöräilijät2:52:06
5Antti RissanenTampereen Pyrintö3:01:10
6Väinö VenetjokiHimanka3:07:18
    
 M40 60 km  
1Jari HeinikainenTeam Lahden Polkupyörähuolto2:25:11
2Sami PurtolaLohja TraiIs2:43:40
3Jaakko MursuKuoPS2:45:06
4Jouni KahelinVaajakosken Terä2:46:11
5Arto HakalaPKK2:48:40
6Aki IsokangasPKK2:54:52
7Kristian NyströmKWCT2:57:44
8Henrik Andersson 3:00:26
9Ismo RaitanenPKK3:04:24
10Toni OvaskainenPKK3:07:30
11Marko JänttiJäPy3:11:21
12Miska LintulaHHCMB3:21:10
13Timo HeinoSäKy3:25:59
14Markku TakamaaTeam Backland3:36:39
15Juho Särkilä 3:55:45
 Jari KemppainenJäPyDNS
 Tero SaarelaEspooDNF
    
 M50 60 km  
1Pekka MiilumäkiRideep/Spiuk Suomi2:32:10
2Rauno KokkoneTCC2:47:10
3Mauri KonttilaJäPy2:49:20
4Angelo Carluccio NettoLahti3:44:15
5Jouko PerkiömäkiKankaanpää3:51:27
6Vesa VuorinenPori4:05:02
 Henri KouhiaKorsKaDNF
 Jarmo MeskanenKaupin KanuunatDNF