JÄSENHUONE|Työhuone

Pirkka MTB

 

12. Pirkka MTB 1.10.2017 klo 12.00

 

Sarjat ja matkat:

M/N, M-18, M/N40, M50, puolimaraton (30km) ja maraton (60km)

M/N16 puolimaraton (30km)

Kilpailutoimisto ja pukeutumistilat: Lamminpään Ulkoilumaja, Velodromintie 45 (Ylöjärvi).

Osallistujilla ei tarvitse olla kilpailulisenssiä, eikä tarvitse kuulua pyöräilyseuraan.
Kuntoajossa on miesten ja naisten sarja. Lähtö tapahtuu ns. yhteislähtönä, jolloin kaikki ajajat lähtevät matkaan yhtä aikaa.
Reitillä on kaksi juoma- ja ruokahuoltopistettä (Julkujärvi, Lamminpää).
Kaikkien osallistujien kesken arvotaan tuotepalkintoja.

 

M/N10 - M/N14 sarjoille järjestetään minimaraton.

Minimaratonin matka on n. 15km.
Minimaratonilla ajetaan samaa reittiä, kun maratonillakin, mutta 
minimaratonin ajajat kääntyvät takaisin Lamminpäähän ennen Julkujärveä. 
Lamminpäässä minimaratonilaiset eivät aja Lamminpään kovia nousuja
vaan tulevat maaliin suoraan Horhan mäen päältä.

Ilmoittautuminen kilpailuun tapahtuu maksamalla osanottomaksu 27.9.2017 mennessä

tilille FI52 4726 0010 0785 04.
Viestiosaan merkitään osallistujan nimi, luokka ja seura/joukkue/kotikunta.

Osanottomaksut 25.9.2017 saakka

60 km 40 €

30 km 30 €

Minimaraton 15€

 

Jälki-ilmoittautuminen paikan päällä 60€ / 40€, minimaraton 15€.

 

 

 

 
 

 

 

 
 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Pirkka MTB, XCM maratoncupin finaalin TULOKSET    Video (Kari Mäkinen)

 

 Naiset 60 km  
1Ylinen Susanna 2:45:22
2Kosunen NiinaTeam Medilaser MTB3:14:04
3Helen Kirsi 3:18:23
4Nousiainen SiniJYPS3:18:30
5Kylmäniemi HeliPyörä-Union Tampere3:26:27
7Alaoja VilelmiinaJYPS3:34:00
 N40 60 km  
1Orell-Sipponen MiraJYPS3:05:21
2Roininen Anu 3:56:23
 M18 60 km  
1Kuronen EetuTVC Lieto2:53:02
2Sillanpää ArttuHyPy3:14:00
3Kossi HenriNokia3:18:35
4Kaskinen Toivo 3:55:04
 M40 60 km  
1Heinikainen JariLaPy2:28:12
2Perttula IsmoPKK2:28:17
3Leppämäki MarkoJurvan Voima2:35:35
4Viemerö JyriSPP-562:38:26
5Miilumäki PekkaSPP-562:39:43
6Mustakallio PetteriKuoPyS2:39:44
7Karjalainen JuhaniTeam Medilaser MTB2:42:21
8Jukola TeroAvanademultisport2:47:49
9Pohjasvuo Pasi 2:49:09
10Pirttinen Jani 2:50:22
11Rantanen AnttiTeam Medilaser MTB2:50:29
12Hakala ArtoAAH2:56:24
13Kouhia HenriKorsKa3:00:27
14Nyström KristianKWCT3:04:13
15Roininen Reijo 3:05:00
16Heinonen SimoTriatlon Team 226 Tampere3:05:12
17Saukkonen MikaTCC3:06:05
18Nieminen JarnoLaPy3:38:58
19Henttonen JuhaNokia4:00:02
20Similä Mika 4:12:03
21Nieminen KariHämeenkyrö4:28:18
 M50 60 km  
1Kansikas AriTeam Medilaser MTB2:35:30
2Savikko OlliKaupin Kanuunat2:43:21
3Kokkonen RaunoTCC2:44:15
4Kiviranta JukkaPyörärinki3:04:10
5Mäkinen JariTeam Medilaser MTB3:19:25
6Sariola OlaviOulu3:23:17
7Kauppi JohannesSlimboys3:24:53
 M60 60 km  
1Eklund RauniGWCT2:43:53
2Sammalisto PekkaKangasalan Kisa3:11:58
 Miehet 60 km  
1Halme SasuFocus Halme Racing2:12:50
2Repo ValtteriFinnfalz-Rush Racing2:14:00
3Tähti ToniTeam Medilaser MTB2:14:05
4Pökälä SamuelTWD Länken2:14:10
5Ojala HenriTVC2:14:40
6Pessi JoonasKaupin Kanuunat (PKK)2:14:41
7Niemi JarkkoChebici-Isku2:20:30
8Kangaskokko JuhaOTC2:21:26
9Uusi-Piuhari TeemuTeam Medilaser MTB2:21:59
10Pärssinen PerttuTeam Medilaser MTB2:22:18
11Urmas StefaniFinnfalz-Rush Racing2:25:54
12Toppari JaakkoJurvan Voima2:28:10
13Kuitto AnttiTeam EVOC Finland / HyPy2:28:21
14Veikkolainen KariKorson Kaiku2:30:10
15Sairanen IiroImatran Urheilijat2:30:40
16Pihamaa SauliLaPy2:31:53
17Pakkanen JarkkoPKK2:32:13
18Lehtinen TarmoPKK2:34:51
19Stoor TonyJurvan Voima2:35:57
20Mäkelä JaakkoTeam Medilaser MTB2:36:46
21Kaskinen KarePorin Tarmo2:37:38
22Kumpunen Anttoni 2:38:10
23Prusti PetriSPP-562:38:11
24HiidenheimoJäPy2:41:10
25Kosunen AkiTeam Medilaser MTB2:43:07
26Ristamäki JuhaPKK2:43:55
27Saarinen IsmoProMTB2:45:00
28Kujala AleksiIF Brahe2:45:21
29Pöyhölä MikkoTaBC2:46:13
30Ruotsalainen PetriRiihimäki2:46:45
31Nykänen Henrik 2:57:48
32Rinne LasseIK-322:57:51
33Heikkinen JanneHelsinki2:58:14
34Rinne AnssiIK-322:58:43
35Kallio MikkoSPP-56 Seinäjoki2:58:45
36Lindström KauriMaastoonpolje.fi2:59:00
37Fabig AndrePorin Tarmo2:59:15
38Koivula MikkoKorson Kaiku2:59:30
39Laitinen Lassi-PekkaLaPy3:03:33
40Hallikainen JanneAviapolis Cycling Team3:05:40
41Lirkki JaniJYPS3:09:05
42Siirilä Toni 3:13:18
43Kuitunen TomiJäPy3:14:02
44Ahola PanuMaastoonpolje.fi3:14:40
45Hyöty SamiWVC3:14:46
46Peltonen MikaSPP-56 Seinäjoki3:24:29
47Suominen Erno 3:30:43
48Turunen MikoVarkaus3:32:37
49Paajanen SamiKorson Kaiku3:35:10
50Kainulainen Pertti 3:35:43
51Karhumaa VesaHämeenkyrö4:28:15
    
 M10 15 km  
1Fabig LeoPoTa1:26:00
2Rintala Lari-AnttonSPP-561:29:00
3Kylmäniemi KallePyörä-Union1:31:00
4Kornijenko KuizmaCCH2:08:05
    
 M12 15 km  
1Niemi Tomas-CasimirTampereen Yritys1:15:47
2Viemero NikoSPP-561:31:55
3Peltonen Santtu 1.31:57
4Ahola NikoMaastoonpolje.fi1:32:00
5Vähäsöyrinki ValtteriKuhmalahden Kisa1:55:39
 M14 15 km  
1Mattila EmilPPP-971:03:08
2Kornijenko EgorCCH1:11:23
3Ahola JimiMaastoonpolje.fi1:36:34
 Niemi Jonni-MicaelTampereen YritysDNS
 M16 30 km  
1Hara JereTeam Medilaser MTB1:19:25
2Sillankorva JaakkoKorson Kaiku -Team 20201:20:38
3Jern LinusEspoo1:21:07
4Antikainen NuuttiCCH1:25:18
5Taskinen JukiusImatran Urheilijat1:28:30
6Kansikas KasperPilkanmaan Pilke1:46:05
 Jern Linus DNS
 Mielikäinen OttoHyPyDNS
 M18 30 km  
1Pöytälaakso AkseliTampereen Pyörä-Pojat1:48:25
 M40 30 km  
1Lehtovaara MikaLaPy1:32:32
2Hyörinen Antti 1:34:05
3Lindberg JohonCCH1:41:15
4Kosamo RaunoMaastoonpolje.fi1:47:31
5Vähäsöyrinki TeroKuhmalahden Kisa2:05:08
 M50 30 km  
1Hovaska PerttiPKK1:27:46
2Kaikkonen AriTeam Garmin MTB Finland1:46:40
 M60 30 km  
1Lajunen JarmoTampere1:50:03
 Miehet 30 km  
1Väänänen HeikkiHäppy or not1:13:30
2Hannula PetteriMTBCF1:16:46
3Tuominen Petri 1;23;30
4Torsoska EetuHuittisten Pyöräilijät1:24:30
5Väyliö JuhaTVC Lieto1:29:29
6Hotti Harri 1:29:48
7Vaahtera JuhaPKK1:30:37
8Raukola JohannesKangasalan Kisa1:33:11
9Heikkinen MikkoVantaa1:33:25
10Haavisto TimoHuittisten Pyöräilijät1:34:10
11Hällfors MikkoMaastoonpolje.fi1:34:38
12Mäkiranta VilleMaastoonpolje.fi1:34:59
13Haavisto TimoHuittisten Pyöräilijät1:35:44
14Javanainen MarkoMaastoonpolje.fi1:35:59
15Vähäsantanen JesseTampere1:46:21
16Järvisalo SimoMaastoonpolje.fi1:47:00
17Lehtinen VilleHaaviston Hiipijät1:49:30
18Peltonen ArttuValkeakoski1:58:45
19Rankila PetriYlöjärvi2:09:54
20Peltonen JussiTampere2:16:10
21Leppänen TeroHePo2:22:15
 N12 15 km  
1Fabig LinneaPoTa1:49:41
 N14 15 km  
1Fabig LisaPoTa1:23:29
 N40 km 30 km  
1Ahola NiinaMaastoonpolje.fi2:08:05
 Naiset 30 km  
1Lindroth MonaLaPy1:41:10
2Nurmi SiniRanta-Pyörä1:53:15